Neden SEM?

1-KURUM UN VE SİSTEMİN TANITIMI: Kurumuz, Kütahya, İzmir ve Tarsus olmak üzere 3 farklı şehirde hizmet vermekte ve önümüzdeki seneler içerisinde de farklı şehirlere şubeler açmak hedefindedir.Kurucumuz ingilizce öğretmeni olup(sormadıkları sürece ismimi vermeyin lütfen, övülmüş gibi olamk istemiyorum, hatta ben yanınızdaysam dahi öğretmenlerimizden diye tanıtırsanız çok sevinirim.), tüm eğitimini yabancı dil teknikleri üzerine yapmıştır.Yaklaşık 14 tane avrupa ülkeleri içerisindeki farklı üniversitelerde seminerler ve konferanslar vermiştir, halen akademik yayınları okutulmaktadır, bu çalışmaların neticesinde kendinin oluşturduğu bir sistem kullanmaktayız(bu kadar şeyi anlatmamızın sebebi tamamen sistemi yazan kişinin de ciddi eğitimler yapmış olmasıdır, övmek değildir, orda ince bir çizgi vardır bunu anlatımınızla ancak sizler sağlayabilirsiniz.)
2-ÖĞRETMENLERİMİZİN EĞİTİMİ: Öğretmenlerimizin hepsi yeterli bilgi ve donanıma sahip olup, alanında uzman kişilerden oluşmaktadır.Ayrıca eğitmenlerimiz mezun oldukları üniversite  neresi olursa olsun, akademik ve pedagojik eğitimlerinin yanı sıra mutlaka bünyemizdeki kendimize ait olan sistemizin eğitimini alıp, uygulamaktadırlar.Böylelikle tüm eğitmenlerimizin aynı derste, aynı konuyu, aynı sıralama ile anllattıkları ve öğretmenler arası farklılıkların ortadan kalktığı bir uygulama söz konusudur.
3- KULLANDIĞIMIZ KAYNAK(NATIONAL ENGLISH):Kendi kurumumuza özel olarak hazırlattığımız kitabımızın en büyük özelliklerinden birisi içeriğinde “dilbigisi” konusunu ağırlıklı olarak barındırmaması. Bildiğiniz üzere Türk eğitim sisteminde yabancı dil öğretimi dilbigisi üzerinde kurulu bi sistemdir lakin bunun dil öğretiminde faydalı olmadığını çok net görebiliyoruz. Bir dili konuşmak ve konuşulduğunda anlamak için o dilin dil bilgisi konularının tamamını eksiksiz bilmemize gerek yoktur, bir dili öğrenmek, o dili duymak ve görmekten ibaret bir süreçtir. Bu sebeple biz kitabımızda ağırlıkla “dinleme,okuma ve yazma” etkinliklerine ağırlık verilmesini öngördük ve kitabı böyle tasarladık.
4-VERDİĞİMİZ SERTİFİKA: Sem Dil Okulları, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumlarıdır. Kurum olarak,  T.C Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika vermekteyiz. Bu sertifika ile bizim gibi Özel Öğretim Kurumlarında, Halk Eğitim Merkezlerinde, Etüd Merkezlerinde, Anaokulları ve Kreşlerde hatta İlköğretim Okullarında ”Usta Öğretici” vasfında resmi atamalı olarak ve ya sözleşmeli olarak ders verebilirsiniz.
5-DEMO(TANITIM) DERS TEKLİFİ: Sistemine,öğretmenlerine, ders işleme yöntemlerine, kaynaklarına kısacası eğitimine çok güvenen kurumumuz, tüm kursiyer adaylarımıza tanıtım dersi teklif etmektedir.Neticede yabancı dil eğitimi elle tutulur, gözle görülür, maddi ve somut bir malzeme değildir, kayıt görüşmesi esnasında mutlaka her kurum ve ya kuruluş kendini öven ve en iyi şekilde ön plana çıkaran sözler sarfedip vaadlerde bulunacaktır, ancak biz kurum olarak çok net bir şekilde bize inanmayın, ne söylediğimiz değil ne yaptığımız esastır, düsturuyla hareket etmekteyiz. Para, emek ve zaman  harcayacağınız bu işe karar vermeden önce lütfen dersimizi görün teklifinde bulunmaktayız.
6-TELAFİ PROGRAMIMIZ: Telafi programımız bizi diğerlerinden ayıran diğer bir faktördür. Hiçbir maddi karşılığı olmaksızın, dersi geçerli bir sebeple kaçıran her öğrencimizin o kaçırdığı dersi en kısa süre içinde alması hem öğretmenlerimizin hem de kurum olarak bizin en önem verdiği hususlardan birisidir.
 7-KENDİMİZE AİT OLAN KAYNAKLARIMIZ(WORKSHEET-QUIZ) : Her anlattığımız ders için kullandığımız materyallerimiz işinde seçkin öğretmenlerimiz tarafından hazırlanmış profesyonel ve nokta atış hedefli materyallerdir.
 8- CLUBLARIMIZ, KURUMUMUZDAKİ SOSYAL AKTİVİTELER : Club dediğimiz oluşumlar 4 ayrı daldan oluşan derslerdir. Bunlar : “Speaking – Konuşma, Listening – Dinleme, Reading – Okuma, Writing – Yazma” olarak sıralanır ve her biri toplam 1 haftada yaklaşık 30’u aşkın saat ders olarak, öğrencimizin aldığı kurun yanı sıra öğrencimize sunulur. Club derslerimize öğrencimizin katılımı zorunlu tutulmasa da, her bir club dersimizde sınıflarımız dolmakta ve karşılıklı konuşmalar geçmektedir. Yaptığımız etkinliklerimiz (piknikler, kahvaltılar,şehir dışı geziler vs.) öğrencimizi her daim aktif ve kuruma, dolayısıyla öğrenmeye çalıştığı dile ve sınıf arkadaşlarına bağlı tutma amaçlıdır.
 9- KURUMUMUZDAKİ SICAK ATMOSFER: Her ne kadar eğitim konusunda profesyonel olsak ta, kurumumuzda insan ilşkilerini amatör tutmaktayız, kimi zaman anne-baba, kimi zaman abla-abi, kimi zaman da en yakın dost olarak karşınıza çıkan kurum personelimiz, yöneticilerimiz ve eğitmenlerimizle kendinizi her zaman evinizde gibi hissedersiniz, küçük yaş gruplarında ise velilerimiz geleceğimizin teminatı olan evlatlarını herhangi bir akrabasına ve ya aile ferdine bırakırmış gibi huzurla, gönül rahatlığıyla bizi tercih etmektedirler.
Esra GÜRSES ÖZBEK

SEM DİL OKULLARI
+90 274 274 13 13
+90 530 445 20 20