Almanca

ALMANCA, AVRUPA DA EN ÇOK KONUŞULAN ANA DİLDİR.

TÜRKİYE DE 1000 DEN FAZLA ALMAN ŞİRKETİ BULUNMAKTADIR. HER YIL 3 MİLYONU AŞKIN ALMAN TURİST TÜRKİYE Yİ ZİYARET ETMEKTEDİR. ALMANCA BİLENLER İÇİN İŞ PİYASASINDA ÇOK DAHA FAZLA OLANAK VARDIR.

öğretim etkinliğinin merkezinde öğrenci yer almaktadır; öğretmen yönlendirici konumda olup her öğrenci eşit düzeyde söz hakkı almakta ve ders süresince öğrenci sürekli etkin kılınmaktadır. Derslerde hedef dil Almanca kullanılmakta, dört temel dil becerisine (Dinleme Anlama, Konuşma, Okuma Anlama ve Yazılı Anlatım) eşit ağırlıkta yer verilmekte, bunlara ek olarak bir yan beceri olan Dilbilgisi üzerinde de ayrıca durulmaktadır.

toplam 6 kurdan oluşmakta olup her bir kur 60 saat sürmektedir.bu da 2- 2.5 aya tekabül etmektedir. Bu kur sistemleri uluslararası standartlara göre belirlenmiştir. Maksimum 7-13 kişilik sınıflarda eğitimler verilmektedir.

Almanca eş birleşimi : HALEN TÜRKİYE DE OLAN VE ALMANYA DA YAŞAYAN BİRİYLE EVLENDİKTEN SONRA ALMANYA DA İKAMET ETMEK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ A1 DÜZEYİNDE ALMANCA BİLGİSİNE SAHİP OLMAK ZORUNDADIRLAR.

Almanya’da 180 saatlik ek bir kursa daha tabi tutulacaksınız. Türkiye’de ne kadar iyi, düzgün ve kaliteli gramere dayanan Almanca eğitimini alanında uzman öğretmenlerden alırsanız oradaki ek Almanca derslerinde o kadar rahat edeceksiniz.

A1 Sınavı’nı kazanmak için Almanca’yı sadece bilmek önemli değildir, yeterli de değildir. Bu sınavın içeriğini ve teknik yönlerini, soru cevap sistemlerini bilmek de önemlidir. Bir çok vatandaşımız Almanca’yı bilmelerine rağmen bu sınavda başarısız olmuştur. Bu sınav ile birlikte derslerimizde, size Aile Birleşimi sürecinde karşılaşacağınız tüm bürokratik problem ve sorunlarda hocalarımız sizlerin yanınızda birer danışman olarak destek olacaklardır. Size derslerimizde Almanya’da kültürel-sosyal

hayatınızda ve iş hayatınızda karşılaşabileceğiniz tüm sorunların üstesinden nasıl geleceğinizi; aile içi yaşamda oradaki diğer ülkelerin vatandaşları ile kuracağınız ilişkilerde nasıl bir yol izleyip, nasıl kolayca adapte olacağınız sem dil okulu Almanca kurslarında anlatılacaktır.

Almanca sınavı dört bölümden oluşur;

1- DİNLEME: Bu bölümde size konuşmalar, anonslar, telesekretere bırakılan mesajlar dinletilir ve dinlediğiniz konularla ilgili sorular sorulur.

2- OKUMA: Bu bölümde size okuma parçaları verilir ve okuduğunuz konularla ilgili sorular sorulur.

3- YAZMA: Bu bölümde herhangi bir yere başvurabilmek için gerekli olan bir form verilerek bu formu doldurmanız istenir. Ayrıca sizden bir mail ya da mektup yazmanız istenir.

4- KONUŞMA: Bu bölümde kendinizi tanıtmanız gerekir. Ayrıca Soru sorabilme, sorulan sorulara cevap verebilmeniz gerekmektedir.

Pek çok kişiyi doğrudan sınava hazırlayarak sınavı kazanmalarını ve Almanya’da dil açısından sıkıntı yaşamamalarını sağladık. Ders verdiğimiz herkes sınavı kazandı. Kazanan öğrencilerimiz referansımızdır.

  • Uzman kadro
  • Güçlü dökümantasyon
  • Verimli dersler

Dil öğrenebileceğiniz en doğru adres ! Eşi olmayan eğitim sistemiyle başarı garantisi veren tek dil okulu “Sem Dil Okulları” dır. Eğlenirken öğreneceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir